partnerhatti.com
Yaşamın Özü Olan Enerjiye SCÜ’ Den Bir Çalışma Daha | MySivas.Com Sivas Haberleri
reklam
reklam

Yaşamın Özü Olan Enerjiye SCÜ’ Den Bir Çalışma Daha | MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

8 Ekim 2022 - 01:13

Yaşamın Özü Olan Enerjiye SCÜ’ Den Bir Çalışma Daha

Son Güncelleme :

25 Haziran 2021 - 0:13

324 kez okundu
reklam
Yaşamın Özü Olan Enerjiye SCÜ’ Den Bir Çalışma Daha
reklam

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, göreve geldiği günden bu güne kadar akademik çalışmaların yanı sıra yapılan çalışmaların ürüne dönüştürülmesi gerektiğinin altını çizmişti.

 

Bunun akabinde akademisyenlerimizin yaptığı çalışmalar sadece bilgisayar veya düşüncede kalmayarak ürüne dönüştürülmesi için çalışmalarını sürdürüyorlar.

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yıldızeli Meslek Yüksekokulu Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri bölümü, Laboratuvar Teknolojisi ABD öğretim üyesi Prof. Dr. Nazan Yalçın Erik, yaptığı çalışmaları mühendislik ve birçok farklı alana yardımcı kaynak olarak gösterilebilecek bir kitap haline getirdi.

 

Dünyanın gelişen ve değişen sosyo-ekonomik yapısı yakıt ve enerji konusundaki ilgisini çeşitlendirirken farklı disiplinde eğitim almış, geniş odaklı bakış açısına ve deneyime sahip uzmanlardan birisidir.  Bu uzmanların aynı zamanda enerji sektörü ile birlikte çalışmaları ortak bir mesleki dil gelişimi de kendiliğinden oluşmuştur.

 

Kültürün evriminde enerji, her zaman itici bir güç olsa da önemi 21. Yüzyılın ilk yıllarından itibaren yeni boyutlara ulaşmıştır. Kapsamlı makro-ekonomik anlamı ve yaygın kullanımı nedeni ile enerji artık küresel finans piyasalarda değerli bir meta ve disiplinler arası çalışmayı gerektiren çok yönlü, dinamik bir sektör haline gelmiştir.

 

İşte bu gerekçe ile bu kitapta birçok disiplinden kaynaklanan ve sektörde yaygın olarak kullanılan başlıca jeoloji, petrol ve gaz mühendisliği, petrokimya endüstrisi ve ekonomi alanlarında olmak üzere 12.000’den fazla terim derlenmiş ve enerji sektörü çalışanları, bu konuda uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için bir rehber olarak hazırlanmasına gayret edilmiştir.

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Nazan Yalçın Erik,  “Umarım bu kitap, özellikle enerji sektörüne ilgi duyan ve gelecekte bu alanda yer almak isteyen Petrol ve Gaz Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği gibi birçok mühendislik ve farklı alanlarda yardımcı olur.” dedi.

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam