Baget Devri | MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

1 Şubat 2023 - 05:05

Baget Devri

Son Güncelleme :

09 Mayıs 2021 - 15:01

153 kez okundu

reklam
Baget Devri
reklam

Baget devri geçmişten günümüze kadar gelmiştir. Bagetler başta yüzük olmak üzere kolye, küpe ve bilekliklerde kullanılır. Baget yüzük kullanımı çok eski devirlere dayansa da günümüzde hâlâ birçok kadın tarafından ilgi görüyor. Baget başlı başına değerli bir taştır. Değerli olmasından dolayı da çoğu aksesuarda kullanılır. Nitekim kadınlar göz alıcı takı kullanmaktan yanadır. 

0.21 ct. Pırlanta Baget Yüzük - MC0001-YZ / LAL Pırlanta

Onlara alabileceğiniz en güzel hediye de baget içeren bir takıdır diyebiliriz.  Bu takıların birbirinden farklı renkte yapılışı da kadınların zevkini ön plana çıkartıyor. Bagetlerde tercih edilen renk genellikle yeşil oluyor. 

 

0.45 ct. Pırlanta Safir Yüzük - LP1301 / LAL Pırlanta

Baget ve Tektaş Etkisi

0.30 ct. F Renk Pırlanta Baget Yüzük - AL0029YZ / LAL Pırlanta

Baget etkisinden ne olduğundan söz etmiştik. Bununla birlikte bir de tektaşlara göz atalım. Tektaş yüzükler içinde yer alan tektaş pırlanta yüzük her yıla damgasını vuran bir modeldir. Tektaşlar da en az bagetler kadar çok sevilir. Özellikle yaz aylarında çoğu kadının parmağında gördüğümüz tektaşlar hem günlük yaşantıda hem de özel yaşantıda kadınlara eşlik ederek farklı bir görünüm yaratır. 

0.40 ct. Pırlanta Baget Yüzük - PP0001YZ / LAL Pırlanta

Yaratmış olduğu bu görünüm nesilden nesile aktarılarak çoğu kadının kullanımına açılır. Tektaşlar ve bagetler kadınların severek kullandığı aksesuar modelleridir. Bunların birleştirildiği aksesuarlar son derece hoş bir yapıya sahiptir. Ürünlere Lal Pırlanta sitesinden ulaşabilirsiniz.

Baget ve Tektaş Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Baget ve tektaşlar kadınların göz bebeğidir. Bunlarda fiyatları etkileyen pek çok unsur vardır. Örneğin; ele bir yüzük alacaksak olursak karat ağırlığı ve yapılış maddesine bakılır. Taşımış olduğu özellikler, kaç ayar olduğu gibi detaylar fiyata da etki eder. Pırlanta yüzük ise en az baget ve tektaş kadar yüksek maliyetlidir. Pırlantanın başlı başına önemli bir taş olması ve her kadın tarafından ilgi görmesi fiyat artışına da sebebiyet vermiştir. Bu fiyat artışı bütçeyi zorlayacak derecede değildir. 

0.40 ct. Pırlanta Baget Yüzük - LBP1004 / LAL Pırlanta

Alacak olan kadının ve eşinin bütçesine uygun olarak satışa sunulan bu taşlarda fiyatı etkileyen unsur taşımış olduğu özelliklerdir. Her ne kadar fiyatı etkileyen unsur olsa da kullanılabilirlik açısından bunlar önemlidir. Bu taşların fiyatları bütçeye uygun olarak satışa sunulur. Aynı zamanda baget, tektaş, pırlantaya ve birçok takıya Lal Pırlanta sitesinden de ulaşabilirsiniz.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam