partnerhatti.com
Yılmaz Coşkun”SİVAS KATLİAMININ HİÇ ŞÜPHESİZ EN BÜYÜK MAĞDURU HAYATINI KAYBEDEN İNSANLAR VE AİLELERİ. AMA EN AZ ONLAR KADAR MAĞDUR OLAN BÜTÜN İNSANLIKTIR, BÜTÜN TÜRKİYE’DİR” | MySivas.Com Sivas Haberleri
reklam
reklam

Yılmaz Coşkun”SİVAS KATLİAMININ HİÇ ŞÜPHESİZ EN BÜYÜK MAĞDURU HAYATINI KAYBEDEN İNSANLAR VE AİLELERİ. AMA EN AZ ONLAR KADAR MAĞDUR OLAN BÜTÜN İNSANLIKTIR, BÜTÜN TÜRKİYE’DİR” | MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

8 Ekim 2022 - 00:36

Yılmaz Coşkun”SİVAS KATLİAMININ HİÇ ŞÜPHESİZ EN BÜYÜK MAĞDURU HAYATINI KAYBEDEN İNSANLAR VE AİLELERİ. AMA EN AZ ONLAR KADAR MAĞDUR OLAN BÜTÜN İNSANLIKTIR, BÜTÜN TÜRKİYE’DİR”

Son Güncelleme :

01 Temmuz 2021 - 23:21

246 kez okundu
reklam
Yılmaz Coşkun”SİVAS KATLİAMININ HİÇ ŞÜPHESİZ EN BÜYÜK MAĞDURU HAYATINI KAYBEDEN İNSANLAR VE AİLELERİ. AMA EN AZ ONLAR KADAR MAĞDUR OLAN BÜTÜN İNSANLIKTIR, BÜTÜN TÜRKİYE’DİR”
reklam

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yılmaz Coşkun 2 Temmuz Olaylarının 103.Yıl dönümü nedeniyle basın toplantısı yaptı.Coşkun mesajında”2 TEMMUZ 1993’TE İLİMİZDE ÜLKEMİZİN AYDIN, YURTSEVER, YÜZ AKI SANATÇILARI BAŞTA OLMAK ÜZERE 37 CANIN KATLEDİLMESİ TARİHİMİZE BİR KARA LEKE OLARAK DÜŞMÜŞTÜR. SİVAS MADIMAK OTELİ’NDE 37 CANIN YAKILARAK VAHŞİCE GÖZ GÖRE GÖRE KATLEDİLMESİ, DEVLETİN DOĞRUDAN KUSURU VE SORUMLULUĞUDUR. SİVAS KATLİAMI, TARİHİMİZİN EN ACI, EN KARANLIK SÜREÇLERİNDEN BİRİDİR VE HALA ÜLKEMİZİN KANAYAN BİR YARASIDIR.

 

SİVAS KATLİAMININ HİÇ ŞÜPHESİZ EN BÜYÜK MAĞDURU HAYATINI KAYBEDEN İNSANLAR VE AİLELERİ. AMA EN AZ ONLAR KADAR MAĞDUR OLAN BÜTÜN İNSANLIKTIR, BÜTÜN TÜRKİYE’DİR

 

SİVAS KATLİAMI VE BENZERİ KATLİAMLARIN TEKRAR YAŞANMAMASI İÇİN TOPLUMSAL DUYARLILIĞIN SÜRDÜRÜLMESİ ÖNEM TAŞIMAKTADIR. SİVAS’I UNUTTURMAK İSTEYENLERE KARŞI CUMHURİYETE, DEMOKRASİYE, EŞİTLİĞE, ÖZGÜRLÜĞE, GÖNÜL VEREN HERKESİN BİRLİKTE HAREKET ETMESİ GEREKMEKTEDİR. SİVAS’TAN, SURUÇ’A ANKARA GARI’NDAN REYHANLI’YA TÜM KATLİAMLARIN AYDINLATILMASI İÇİN MÜCADEME ETMEK GEREKMEKTEDİR.

 

 

TARİHİMİZE KARA LEKE OLARAK GEÇEN MARAŞ, SİVAS, ÇORUM, BAŞBAĞLAR KATLİAMLARI LAİK CUMHURİYET KAZANIMLARINA KARŞI BİR BAŞKALDIRIDIR. MADIMAK KIYIMI SADECE 37 AYDININ KATLEDİLMESİ DEĞİLDİR. AYNI ZAMANDA ÇAĞDAŞLIĞA, UYGARLAŞMAYA, ATATÜRK DEVRİMLERİNE, LAİK CUMHURİYET KAZANIMLARINA BİR BAŞKALDIRIDIR. ARADAN 28 YIL GEÇMİŞ OLMASINA KARŞIN OLAYI ASIL PLANLAYANLAR, KATİLLERİ KOLLAYANLAR, KORUYANLAR GERÇEK YÜZLERİ İLE ORTAYA ÇIKARILMALIDIR. MARAŞ, ÇORUM AYDINLATILMADIĞI İÇİN SİVAS YAŞANDI, SİVAS AYDINLATILMADIĞI İÇİN BİRÇOK FAİLİ MEÇHULLER YAŞANDI. 28. YILINDA YAŞAMINI YİTİREN CANLARIMIZI BİR KEZ DAHA SAYGI, SEVGİ, RAHMET VE MİNNETLE ANIYOR, KATLİAMI YAPANLARI, ONLARI KORUYANLARI NEFRETLE LANETLİYORUZ.”

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam