partnerhatti.com
TÜBİTAK’tan 4. Kez Destek Alacak | MySivas.Com Sivas Haberleri
reklam
reklam

TÜBİTAK’tan 4. Kez Destek Alacak | MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

28 Kasım 2022 - 14:32

TÜBİTAK’tan 4. Kez Destek Alacak

Son Güncelleme :

04 Haziran 2021 - 22:41

526 kez okundu
reklam
TÜBİTAK’tan 4. Kez Destek Alacak
reklam

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde TÜBİTAK desteğiyle önceki yıllarda üç kez gerçekleştirilen “Üçü Bir Yerde: Sağlık, Kültür ve Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi” başlıklı proje, TÜBİTAK tarafından dördüncü kez desteklenmeye layık görüldü.

 

TÜBİTAK “4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları” programı kapsamında desteklenecek olan ve yürütücülüğünü Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Murat Bursal’ın yapacağı projenin uzman ekibini, Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Serkan Buldur ve Arş. Gör. Eren Yücel ile Yıldızeli Meslek Yüksekokulu öğretim üyelerinden Prof. Dr. Nazan Yalçın Erik oluşturacak ve 10 gün sürecek proje boyunca toplam 49 etkinlik üniversitenin farklı birimlerinde görev yapan alanında uzman eğitmenlerin katkısı ile gerçekleştirilecek.

 

Prof. Dr. Murat Bursal yaptığı açıklamada, birincisi 2017 yılında başarıyla tamamlanan ve yoğun ilgi gören projelerinin bu yıl da TÜBİTAK tarafından dördüncü kez desteklemeye layık görüldüğünü ifade etti.

 

Bursak; “Proje kapsamında sağlık, kültür ve ekoloji temelli bir doğa eğitimi yürütülecek ve projede çeşitli disiplinlere ilişkin (Arkeoloji, Astronomi, Biyoloji, Coğrafya, Fen Eğitimi, Jeofizik, Jeoloji, Kimya, Matematik, Mühendislik, Paleontoloji, Tarih, Tıp, Veterinerlik) etkinliklerin yer alacak. Hedef kitlesini ise Sivas ilinde sosyo-ekonomik düzey açısından dezavantajlı bölgelerde yer alan okullarda öğrenim gören ve akademik başarısı yüksek olan 30 öğrencinin oluşturacak. Projenin temel amacı katılımcıların bilimsel okuryazarlık düzeylerini artırmak ve bilime bakış açılarının olumlu yönde gelişmesine katkı sağlamak.” dedi.

 

Prof. Dr. Bursal, daha önce üç kez gerçekleştirilen “Üçü Bir Yerde: Sağlık, Kültür ve Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi” projesinin başarıyla tamamlanması için her türlü desteği veren ve üniversite imkanlarından faydalanılması sayesinde projenin yeniden desteklenmesine katkı sağlayan başta SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız olmak üzere üniversite yönetimine de ayrıca teşekkür ettiğini ifade etti.

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam