partnerhatti.com
Milli Yol Partisi İl Başkanı Zeki Haral”Toplumun her alanda kaderine terk edilmiş olması ve günden güne yozlaşan ahlaki ve kültürel değerlerimiz midir?” | MySivas.Com Sivas Haberleri
reklam
reklam

Milli Yol Partisi İl Başkanı Zeki Haral”Toplumun her alanda kaderine terk edilmiş olması ve günden güne yozlaşan ahlaki ve kültürel değerlerimiz midir?” | MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

28 Kasım 2022 - 13:38

Milli Yol Partisi İl Başkanı Zeki Haral”Toplumun her alanda kaderine terk edilmiş olması ve günden güne yozlaşan ahlaki ve kültürel değerlerimiz midir?”

Son Güncelleme :

27 Eylül 2022 - 22:58

81 kez okundu
reklam
Milli Yol Partisi İl Başkanı Zeki Haral”Toplumun her alanda kaderine terk edilmiş olması ve günden güne yozlaşan ahlaki ve kültürel değerlerimiz midir?”
reklam

Milli Yol Partisi İl Başkanı Zeki Haral Beş bin yıllık devlet tecrübesine sahip, irili ufaklı devletler ve imparatorluklar kurmuş necip milletimizin beka sorunu, terör tehdidi midir?

  • Düşman ülkelerin tehdidi midir?
  • Ekonomik buhran mıdır?
  • Toplumun her alanda kaderine terk edilmiş olması ve günden güne yozlaşan ahlaki ve kültürel değerlerimiz midir?
  • Yoksa bunların tamamının müsebbibi günümüz Siyaset anlayışı mıdır?

 

Bizi biz yapan millet yapan kültürel değerlerimizde, örfümüzde, ananemizde ve inançlarımızda meydana gelen yozlaşmayı maalesef çok yoğun bir şekilde yaşamaya başladık.

 

Her alanda çok ciddi bir ahlaki yozlaşmanın olduğu müşahede edilmektedir. Milleti ayakta tutan çekirdek aile yapısı çok ciddi darbeler almıştır. Ülke için beka sorunu diye tanımlanan diğer meseleleri millet olarak birçok kez aştık gelecekte de yine aşarız ama Türk kültüründen ve İslam ahlakından uzaklaşmış, yozlaşmış, kimliğine yabancılaşmış bir toplumu her türlü tehdide karşın bir arada tutmak imkansızdır.

 

Türk Siyasetine Çağrımızdır!

 

Milletimizin birliği, devletimizin dirliği için hepimizin şapkamızı önümüze koyma vakti gelmedi mi?

 

Son yıllarda ülkemizde olduğu gibi İlimizde de sosyolojik ve psikolojik birtakım sorunlar nedeni ile toplumsal ruh halinde giderek yozlaşmalar bulunmaktadır. Öyle ki annesini öldürüp kafasını kestikten sonra sokağa atan bireyler ortaya çıkmıştır.

 

 

 

Gerek görsel ve yazılı medyadan gerekse sosyal medyada ki edinilen izlenimler, çağımızda sosyolojik ve psikolojik açıdan toplumsal buhran ve cinnet vakalarının giderek yaygınlaştığı; ahlaki açıdan ve toplumun temelini sarsacak boyutlarda,

  • Bağımlılık yapan maddelere ilgi ve kullanım yaşının giderek düşmesi,
  • Özellikle gençlerde deizm, ateizm gibi farklı inançlara yönelimin artması,
  • Boşanma vakıalarının hızla artması,
  • Evlilik dışı gayri meşru ilişkilerin artması,
  • Sapkınlık boyutlarına varan cinsel yönelimlerin meşrulaştırılma ve yaygınlaştırılma çabalarının artışı,
  • İntihar vakıalarının artması,

Haksız kazanca yönelimin artması,…vb. gibi bir çok sonucu doğuran nedenlerin başında;

Yap boz haline gelmiş eğitim politikaları,

Toplumsal ümitsizlik, kaderine terk edilmişlik ve millete bir gelecek sunamayan, sadece kutsallarımız üzerinden siyaset yapan, iktidarıyla, muhalefetiyle siyasi ikbal uğruna toplumun her türlü değerini fütursuzca çiğnemeyi kendisine hak gören siyasal anlayış gelmektedir.

 

SİYASAL ÇÖKÜŞ SEBEP, TOPLUMSAL CİNNET SONUÇTUR.

 

Bu doğrultuda ülkemizde ki ve ilimizde ki Siyasi anlayışın ve siyasilerin kendilerine çeki düzen vermeleri, milletin kutsallarını siyasete meze etmemeleri, Özellikle de gençlerimize yönelik bir gelecek ideali, umut ve hedefler sunmaları elzemdir.”dedi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam