Meclis, Haziran Ayı Toplantılarını Tamamladı - MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

28 Eylül 2023 - 14:27

Meclis, Haziran Ayı Toplantılarını Tamamladı

Son Güncelleme :

12 Haziran 2022 - 22:38

Meclis, Haziran Ayı Toplantılarını Tamamladı

Sivas İl Genel Meclisi, 2022 yılı Haziran ayı toplantıları sona erdi. 5 gün süren Haziran ayı oturumları, Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ve Başkan Vekili Fikret Doğruyol başkanlığında meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Haftanın ilk oturumuna; Vali Yılmaz Dr. Şimşek katıldı. Meclis Başkanı Hakan Akkaş, Vali Yılmaz Şimşek’e yeni görevinde başarılar dileyerek, İl Genel Meclisi toplantısına katılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. ValiDr. Yılmaz Şimşek ise, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş nezdinde meclis üyelerine nazik davetlerinden dolayı teşekkür ederek, meclis üyeleri ile tanıştı.

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın ise, İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantılarının 3. birleşimine katıldı. İdaremizin yatırım programları dâhilinde yoğun bir yaz sezonu geçireceğini ifade eden Genel Sekreterimiz, İl Genel Meclisi Üyelerimiz tarafından yöneltilen sorulara cevap verdi.

Meclis, Haziran ayı toplantıları boyunca birçok gündem maddesini görüşerek karara bağladı. 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu uyarınca, Meclis İhtisas Komisyonları oluşturuldu. 2022 yılı bütçesinin ihtiyaç duyulan tertipleri arasında ödenek aktarımı yapılmasına karar verildi.

Araştırma İnceleme Komisyonuna, Hukuk Komisyonuna, Plan Bütçe Komisyonuna, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, Kültür ve Turizm Komisyonuna, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna,  Tarım ve Orman Komisyonuna, Göletler ve Su Kaynakları Komisyonuna, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna, Gençlik ve Spor Komisyonuna, Çevre ve Sağlık Komisyonuna, Sanayi ve Ticaret Komisyonuna, Kentsel Yenileme ve Proje Takip Komisyonuna, İçişleri Komisyonuna, Maden ve Doğal Kaynaklar Komisyonuna, Meclis Yatırım ve Kararlarını İzleme Komisyonuna havale edilen konular görüşülerek karara bağlandı.

Diğer yandan Meclisin tatil ayının Temmuz olmasına karar verildi. Ağustos ayı oturumlarında bir araya gelmek üzere Haziran ayı toplantılarını sona erdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.