İŞ İNSANI AYHAN “TOGG SADECE BİR OTOMOBİL DEĞİL; BİR UFUK, BİR UMUT, BİR ÖZ GÜVEN, BİR YOL HARİTASIDIR” | MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

2 Şubat 2023 - 01:50

İŞ İNSANI AYHAN “TOGG SADECE BİR OTOMOBİL DEĞİL; BİR UFUK, BİR UMUT, BİR ÖZ GÜVEN, BİR YOL HARİTASIDIR”

Son Güncelleme :

01 Kasım 2022 - 22:58

328 kez okundu
reklam
İŞ İNSANI AYHAN “TOGG SADECE BİR OTOMOBİL DEĞİL; BİR UFUK, BİR UMUT, BİR ÖZ GÜVEN, BİR YOL HARİTASIDIR”
reklam

Mühendis, Teknik Ziraatçı, İş İnsanı Ramazan Ayhan TOGG ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bazı insanların mutluluğu ve huzuru bilmediğini söyleyen İş İnsanı Ayhan “Mutluluğu huzuru sevilmeyi kendisine layık göremeyen tuhaf bir insan grubu var ki. hiçbir şeye sevinemiyorlar. Hiçbir şey için mutlu olamıyorlar. Salt muhalefet, değildir siyaset.

Ülkemiz ile gurur duymalıyız, sevmeli ve korumalıyız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı milli bir projenin açılışına davet ediyorsa, katılmalısın. TOGG banttan inerken, sevinç gözyaşları dökenler ile beraber olmalısın.

TOGG’un ne mana taşıdığını anlamalıyız. Türkiye yüzyılına adım atmak, devleşen sanayi sisteminde bizde varız demek. Ülkede yeni bir dönem başladı demek.” Dedi.

MALİYET ALTERNATİFLERİNDEN FAYDALANILMALI

Sevinemeyen insanları; TOGG ‘un dışarıya olan bağımlılığından, yüksek maliyetlerden konuşarak ülkemizde araç üreten anlayışa karşı olmak isteyen mutsuzlar diye nitelendiren İş İnsanı Ayhan “ Bugün Mercedes dahi, maliyetlerden ötürü İtalyanların Renault Motorunu kullanmakta. Yedek Parçaların maliyetlerden ötürü başta Türkiye, İtalya ve Çin gibi ülkelerden tedarik etmekte. Bunu öğrenen Almanlar şimdi mutsuz mu oldular? Hayır. Ekonomik şartlar, maliyetlerin çekilmesi gibi durumlar bunu gerektiriyor. Ama bu tipler tabi ki TOGG’u duyduklarında üç gün yas ilan ederler sanırım! Hülasa, Alman devi Mercedes dahi maliyet alternatiflerinden faydalanmakta ve gerçek bu.” İfadelerini kullandı.

MARKALAR VE ÜLKELER GLOBALLEŞMİŞ DURUMDA

Ayhan “ Günümüzde gelişmiş ülkeler, işçilik maliyetlerini düşürmek ve daha fazla rekabetçi olabilmek için, İşçiliğin ve enerjinin daha ucuz olduğu ülkelerde üretim yapıyorlar. Bu durum rekabetçi ekonomik savaşta ayakta kalabilme manevrasıdır.

Artık firmalar, markalar ve ülkeler globalleşmiş durumda.  Birçok Türk sanayici Türkiye’de Mercedes ve Avrupa için parça üretiyorlar. Yedek parçayı dışarıdan aldıkları için bu markalar sizler kadar üzülmemekte.  Neden biz bu parçaları Türkiye’den almak zorundayız diye.

Ancak bizim ülkemizdeki bu Azizler, Hasetlik fesatlık dünyasında, mutsuzlar. Muhalif olun eyvallah ’da,  muhalefeti, iktidarın yanlış bulduğunuz projelerine alternatifler getirerek yapın” diye konuştu.

PROJE ÜRETEBİLEN MUHALEFETİ HALK TAKDİR EDECEKTİR

Projeler üretin, Proje üretebilen Muhalefeti halk takdir edecektir diyen İş İnsanı Ayhan “ İktidarı daha da çok çalışması için zorlayacaktır. Liyakatsiz atamalar olmayacak, birikimsiz Vekiller elenecektir ve bu muhalefet sayesinde olacaktır. Sevinin, ülkemiz adına güzel şeyler olduğu zaman da, sevinin. Yanlış giden oluşum, Proje ve yapılanları, oturup konuşalım doğrusunu bulmaya çalışalım veya halka arz edin.” dedi.

DOĞRUYU BİR ÜSLUPLA UYGUN BİR DİLLE VE TEKNİK VERİLERLE ANLATALIM

“Herkesin sevinmesi gereken günde, TOGG’un banttan iniş gününde, Cumhuriyet Bayramında, manasız eleştiriler niye ki?” diyerek sözlerine devam eden İş İnsanı Ayhan “ Ülkemiz araç üretecek, Sevinelim.

Eğrisi ile doğrusuyla.

Tarım ve Hayvancılıkta çok ciddi yenilikler ve gelişmeler olmasa da,  Bu ülkede 20 yılda çok büyük gelişmeler oldu.

Ulaştırma, Sanayi, Savunma ve birçok alanda.

Batıdan gelen fikirlerle büyüyen değil, kendi kültürü ve inanışları ile büyüyen vatanını, milletini seven bir gençlik var artık.

15 Temmuz’da Tanka karşı yürüyen bir Halk var.

Çok çabuk unutuyorsunuz. 20 yıl önce memur maaşı ödemek İçin başbakanlık düzeyinde Avrupa’da borç arayışına giren bir ülkeydik.

Daha da üzücü olan ve unutanlar için bir hatırlatma, 20 yıl önce vergi rekortmeni Manukyan dı.

Acı değil mi?” şeklinde konuştu.

BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

TOGG sadece bir otomobil değil;  Bir ufuk, bir umut, bir öz güven, bir yol haritasıdır diyen İş İnsanı Ayhan sözlerini şu ifadelerle noktaladı:

“Hem karada, hem havada, hem denizde bu yüzyıl Türkiye’nin yüzyılı olacak.

Başarı tesadüf değildir; inanç ister, azim ister, kabiliyet ister.

Aziz olan Allah, Ülkemizi korusun her daim.”

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam