Haral Kurultaya Davet etti | MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

2 Şubat 2023 - 02:06

Haral Kurultaya Davet etti

Son Güncelleme :

28 Ekim 2022 - 21:36

127 kez okundu
reklam
Haral Kurultaya Davet etti
reklam

Milli Yol Partisi İl Başkanı Zeki Haral 30 Ekim Pazar günü yapılacak olan büyük kurultaya davet etti.Haral”Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun, Türk Siyasetine mayaladığı; Temiz Siyaset damarı olarak, bitmek tükenmek bilmeyen mücadele azmi ve kararlılığı ile,

Güçlü bir Türkiye hayal ediyoruz;

  • Ekonomide, Sanayide, Tarımda, Teknolojide, Eğitimde, Sağlıkta en önemlisi de Adalette güçlü bir Türkiye olsun istiyoruz.
  • Hem de öyle bir güçlü olsun ki; sadece Türkiye’de yaşayanların değil, sadece Müslümanların değil, sadece Türklerin de değil, dünyada ki tüm mazlumların umudu olsun istiyoruz.
  • Öyle bir Türkiye olsun ki; özgürlük deyince, adalet deyince ve insan hakları deyince, ilk akla gelen ülke olsun istiyoruz. İnsanlarımız geleceğe umutla baksın, doğduğu yerde karnı doysun. Sadece külfete değil, nimete de ulaşsın istiyoruz.
  • Gençlerin, “başka bir ülkede yaşayamam” dediği bir ülke olsun istiyoruz.
  • İnsanlarımız haksızlığa uğradığında mahkemelerimiz, hâkimlerimiz var diyebileceği, en zayıfın en güçlüden hakkını alabildiği, adil bir Türkiye istiyoruz.

İşte bu haslet ve hedefler doğrultusunda İnandıklarımız için mücadeleye devam edeceğiz. Bazıları bize farklı gözle baksa da, “reel politiğin içinde boşa kürek çekiyorsunuz” dese de, amacımız: Bu vatan için taşı taşın üstüne koymak ve kendi kapımızın önünü süpürmektir. Çocuklarımıza daha yaşanılabilir bir ülke bırakmak adına, sorumluluk almak ve bir medeniyet inşa etmektir.

Türkiye’de ki mevcut siyaset anlayışının ve sistemin bizi özlemini duyduğumuz hedefe götüremeyeceğini hem bugün ki, hem de dün ki iktidarlarda yaşayarak gördük. Bunca yılın sonunda geldiğimiz nokta aynı. Türk siyaseti olarak aynı yanlışları farklı şekillerde yaparak doğruya ulaşmaya çalışıyoruz. Bu düzenle ülkenin düzlüğe çıkamayacağı aşikârdır.

Sorunsuz Türkiye için, sorumsuz siyasetten kurtulmak gerekir; bu sistemi demirbaş genel başkanlar ve demirbaş siyasetçiler oluşturmaktadır. Genel başkanlar ve siyasetçiler, demirbaş olunca doğal olarak ülkenin kronik problemleri de demirbaş oluyor. Bu işe yaramayan demirbaşların envanterden düşürülmesi, hür ve müstakil yaşama azmiyle ayakta duran necip milletimize behemehâl iktidarın teslim edilmesi gerekmektedir.

İşte bu duygu ve düşüncelerle; devşirme siyaseti reddettik. Muhsin Yazıcıoğlu’nu işine geldiği gibi değil, doğru anlayan, O’nun la beraber siyaset yapmış ya da O’nun temiz siyaset anlayışının, Türkiye’nin kurtuluşu olacağına inanan ve bunun özlemini duyan, farklı siyasi ekollerden birçok gönüldeşimizle beraber Milli Yol Partisini kurduk.

Milli yol partisi daha kuruluş aşamasında Türk siyasi tarihinde bir rekora imza atmış; 8 ay gibi kısa ve rekor bir sürede, ülke genelinde resmi olarak 65 ilde il başkanlığı düzeyinde çalışmalara başlamış ve 45 ilde de ilçe ve il kongrelerini tamamlayarak seçimlere girme yeterliliğini sağlamıştır. Bunu yaparken de biz sadece iki güce dayandık; biri Allah (C.C), diğeri aziz milletimizdir!

Bu Yol Büyük Türk Milletinin Kızıl Elma Yoludur.

Bu Yol Mazlumların, Mahzunların ve mağdurların yoludur.

Bu Yol Adaletin Liyakatin, Üretimin ve Eşitliğin Yoludur.

Bu Yol Muhsin-i Yoldur.

Ey Büyük Türk Milleti! Çağrımız Sana; Allahın izniyle, Bu Çarpık Sistemi, Birlikte Değiştireceğiz!

İnanmış bir avuç insan, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu‘nun yol arkadaşları, Türk milletinin bağrında filizlenen ideallerini iktidara taşıyacak sancağı, tekrardan siyaset arenasının kalbine dikiyor.

Bütün hemşehrilerimizi 30 EKİM Pazar günü saat 9:30 da Ankara Atatürk Spor Salonunda yapacağımız Olağan Kurultayımızda görmekten mutlu olacağımızı belirterek, kadın-erkek, genç-yaşlı bütün Yiğidoları kurultayımıza davet ediyoruz.”dedi.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam