partnerhatti.com
Gençlik Kollarından Eleştiri | MySivas.Com Sivas Haberleri
reklam
reklam

Gençlik Kollarından Eleştiri | MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

8 Ekim 2022 - 02:25

Gençlik Kollarından Eleştiri

Son Güncelleme :

27 Haziran 2021 - 0:32

255 kez okundu
reklam
Gençlik Kollarından Eleştiri
reklam

Öncelikle bugün ve yarın YKS kapsamında yapılacak olan TYT-AYT-YDT sınavlarında ter dökecek iki buçuk milyonun üzerinde genç arkadaşımıza başarılar diliyoruz.

Ülkemizde gün geçmiyor ki yeni bir skandal yaşanmasın; skandal kararlar alınmasın. Üniversite sınavından bir gün önce gündeme düşen bir haberle milyonlarca genç ve ailesi ülkesinde bir kez daha ikinci sınıf vatandaş konumuna düşmüştür.

Neydi bu haber?

-TÜRKİYE ile KATAR arasında imzalanan ‘’Askeri Sağlık Alanı’nda Eğitim ve İşbirliği’’ protokolü gereği artık Katarlı gençler ülkemizde sınav şartı olmadan tıp-diş hekimliği-eczacılık eğitimi alabilecek.

Ülkesinin gencinin geleceğini garanti etmekten aciz olan AKP iktidarı bunu becerememekle kalmamış ve üstüne Katarlı gençlere ülkemizde sınavsız okuma şansını getirmiştir.

Ülkemizde hala lise mezunu genç işsizlik oranı %20 iken ve üniversite mezunu genç işsizlik oranı %25 iken AKP hükümetinin almış olduğu karar ne anlama gelmektedir anlamış değiliz.

Üniversiteli gençlerinin yurt sorununu çözemeyen, şirketlerin milyonluk vergilerini silerken KYK borçlarının faizlerini bile silemeyen, gencine iş bulamayan siyasal iktidar ne yapmaya çalışmaktadır sormak istiyoruz. Ve konunun muhataplarından bu soruların cevaplarını beklemekteyiz.

Bizler Cumhuriyet kenti Sivas’ımızdan bir kez daha malum iktidara şunu söylemek istiyoruz. Size ‘’OY MOY YOK!’’ ; gençliği hiçe sayarak gidişinizin fitilini yaktınız haberiniz yok.

Ve bunları söylerken bizleri duyan tüm genç arkadaşlarımızı ‘’BÜTÜN ÜMİDİM GENÇLİKTEDİR!’’ diyen Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ‘’GENÇLER GELECEĞİMİZDİR, GENÇLER UMUDUMUZDUR’’ diyerek iktidar yoluna çıkan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında ‘’HEP BERABER ÜLKEMİZİ AYDINLIĞA ÇIKARTMAYA’’ davet ediyoruz.

En başta söylemiştik SKANDALLAR ÜLKESİ olduk AKP iktidarında diye…

Sıradaki skandal ise şehrimiz Sivas’tan… Şehrimizde basın yayın organı olarak hizmet veren BÜYÜKSİVAS.com adlı haber sitesinden 2 gün önce gece saatlerinde yayınlanan bir haberde yazılanlar bizleri adeta dehşete düşürmüştür. Haber içeriği aynen şu şekildedir;

‘’Sivas’ta anne babalar gerçekten çok değişti! Her beş kızdan birinin göbeği açık’’ yazılmıştı. Buradan bu haber niteliği bile taşımayan cümleleri yazarak toplum huzurunu zedeleyen gazetecilik mesleğini kirleten/kara leke sürenlerin Sivas’ın genç kadınlarından ve ailelerinden özür dilemelerini bekliyoruz ve bu haberi esefle kınıyoruz.

Haberler kamuoyunun ilgisini çeken aktüel konularda bilgilendirmek içinken; insanların aile yaşantısından kılık kıyafetine yorum yapmak ne basını ne de okurları ilgilendirir.

Sivas’ın ve Sivaslıların sorunlarını dile getirmekten aciz kişilerin ise gazeteci-haberci kimliği taşımasını da Sivas kamuoyunun yorumuna bırakıyoruz.

Her geçen gün Kadına Şiddetin arttığı ülkemizde bu tarz haberlerin toplumu ayrıştırdığını düşünerekte bu haber yapan ve yaptıranlar hakkında gerekli işlemlerin başlatılmasını talep ediyoruz.

Bu haberi yapan kişilerin ise öncelikle görevleri gereği şu soruların cevaplarını bulmaya çalışmalarını beklemekteyiz.

  • Şehrimiz Sivas neden istediği ve hak ettiği teşvik ve yatırımı alamamaktadır?
  • Neden gün geçtikçe nüfus azalmaktadır?
  • Neden Sivaslı gençler şehrimizde gelecek planı kurmaktan korkmaktadır?

Ama kamuoyundan gelen tepkilerden sonra hatalarını bir nebzede olsa fark etmiş olacaklarını düşünerek konuyla ilgili ikinci haberlerine göz attığımızda ise bir kez daha dehşete kapıldık. İkinci haberde ise;

‘’Kimsenin giyim kuşamına yaşam tarzına karışmak derdinde değiliz. BİZ LAFIMIZDAYIZ!! Sivas’ta anne babalar gerçekten çok değişti.’’ Diye yazarak Sivaslı genç kadınlarımıza ve ailelerine bir kez daha hakaret etme gafletinde bulunmuşlardır.

Takdiri Sivas kamuoyuna gereğini şehrimizin Savcılarına bırakmadan önce bu haber sitesinin ‘’Beyin Ölümünün Gerçekleştiğini’’ görmekle beraber kendilerinden hala Sivaslılardan özür dilemelerini beklemekteyiz.

 

İSMAİL BİLGEN

CHP GENÇLİK KOLLARI

SİVAS İL BAŞKANI

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam