Eğitim Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Öğrenci Alım İlanı Yayınlandı | MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

29 Mart 2023 - 00:32

Eğitim Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Öğrenci Alım İlanı Yayınlandı

Son Güncelleme :

08 Ağustos 2022 - 19:46

139 kez okundu
Eğitim Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Öğrenci Alım İlanı Yayınlandı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü 2022 – 2023 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı lisansüstü öğrenci alımı ile ilgili ayrıntıları açıkladı.

 

7 Ana Bilim Dalı ile Bilim Dalı’nda yapılacak alımlar için tezli, tezsiz yüksek lisans ve doktora programları için internet ortamından başvurular 15 – 19 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak. Yabancı uyruklu adaylar da aynı tarihler arasında dilekçe ve evraklarını teslim edecekler.

 

Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı, Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı Eğitim Programları ve Öğretim Bilim Dalı, Eğitim Yönetimi Bilim Dalı, Eğitimin Felsefi, Sosyal ve Tarihi Temelleri Bilim Dalı, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bilim Dalı, Güzel Sanatlar Eğitimi Ana Bilim Dalı, Müzik Eğitimi Bilim Dalı, Resim Eğitimi Bilim Dalı, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi

Ana Bilim Dalı, Matematik Eğitimi Bilim Dalı, Fen Bilgisi Eğitimi Bilim Dalı, Kimya Eğitimi

Bilim Dalı, Temel Eğitim Ana Bilim Dalı Okul Öncesi Eğitimi Bilim Dalı, Sınıf Eğitimi Bilim Dalı, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Ana Bilim Dalı, Coğrafya Eğitimi Bilim Dalı, Sosyal Bilgiler Eğitimi Bilim Dalı, Yabancı Diller Eğitimi Ana Bilim Dalı, İngiliz Dili Eğitimi Bilim Dalı’nda yapılacak alımlar için adaylar https://obs.cumhuriyet.edu.tr/oibs/ina_app/ internet adresinden başvuru yapabilecekler.

 

Yüksek lisans ve doktora programı sınavları 05 Eylül 2022 tarihinde yapılacak. Her iki programın da yazılı sınavı saat 10:00’da, mülakat ise 14:00’te gerçekleştirilecek.

 

Eğitim Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Programları Kılavuzu İçin:

https://www.cumhuriyet.edu.tr/duyurudosya/27158_egitim_bilimleri_enstitusu__guz_donemi_lisansustu_programlara_basvuru_ve_kontenjan_kilavuzu.pdf

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.