Cumhuriyeti Kuran Şehirler Buluştu - MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

3 Ekim 2023 - 07:09

Cumhuriyeti Kuran Şehirler Buluştu

Son Güncelleme :

24 Temmuz 2023 - 22:07

Cumhuriyeti Kuran Şehirler Buluştu

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından düzenlenen “Cumhuriyeti Kuran Şehirler” buluşmasına katıldı.

STSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir ile Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinden oluşan 14 kişilik Sivas TSO heyeti, Cumhuriyetin 100. Yılı ve Erzurum Kongresi’nin 104. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen bir dizi programlara katıldı.

Cumhuriyetin temellerini atıldığı iki şehir olarak büyük bir gururu yaşıyoruz.

ETSO’nun davetlisi olarak Erzurum’da olmaktan memnuniyet duyduklarını dile getiren Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Özdemir, “Cumhuriyetin temellerini atıldığı iki şehir olarak büyük bir gururu yaşıyoruz. Böyle bir programın hazırlanmasına ön ayak alan Saim Başkanımızın nezdinde ETSO’ya teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir organizasyonun parçası olmaktan büyük bir mutluluk ve heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetin temellerinin atıldığı iki şehri bütün yönleriyle birbiriyle yakınlaşması ve entegre olabilmesi adına atılan adımların büyük önem taşıdığını kaydeden Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Özakalın şunları söyledi; “Tabiri caizse biz Sivas ve Erzurum’u aynı teknenin hamuru olarak görüyoruz. İnşallah gelecek nesillerimize Cumhuriyetimizin temellerinin nasıl atıldığını, hangi merhalelerden geçip bugünlere geldiğimizi en iyi şekilde aktarabiliriz” dedi.

Erzurum TSO ile Kardeş Oda Protokolü İmzalandı.

Cumhuriyetin 100. Yılı ve Erzurum Kongresi’nin 104. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ve Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) arasında “Kardeş Oda” protokolü imzalandı.

Erzurum ve Sivas’ın kadim şehir olma özelliği, Selçuklulardan geliyor.

Kardeş Oda Protokolü’nün imza töreninde konuşan STSO Başkanı Zeki Özdemir, “İki kadim şehrimize ve dolayısıyla ülkemize ekonomik ve sosyal anlamda ortak bir katkı koymak adına Kardeş Odası protokolüne imza atmaya karar verdik. Erzurum ve Sivas’ın kadim şehir olma özelliği daha eskilerden, Selçuklulardan geliyor. Böyle bir ortak paydada birlikte olma gururunu da ayrıca yaşıyoruz. Bu kardeşlik protokolünü imzalayarak gelecekte şehirlerimize ekonomik ve sosyal anlamda katkı sağlayacak adımlar atacağımızdan bir şüphem yok. Birlikten kuvvet doğar,  birliktelikte bereket vardır. Bu birliktelikten de inşallah hepimiz nasibimizi alırız” dedi.

ETSO Başkanı Saim Özakalın ise “Bugün, iki kadim kentin iş dünyası temsilcileri olarak şehirlerimizin geleceği için bir arada bulunuyoruz. Umuyorum ki, birazdan imzalayacağımız Kardeş Oda Protokolü, birlikte şehirlerimiz adına güzel işlere ve ülkemize katma değer sağlayacak projelere vesile olacaktır. “Dilde, fikirde, işte birlik” diyoruz. Bundan sonra bizim de sloganımız bu olacak. İmzalayacağımız protokolünün her iki odamıza da hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından her iki Oda Başkanı Kardeş Oda Protokolünü imzaladılar.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.