CHP İl Başkanlığında Yılmaz Coşkun Haydar Öztürk’e teslim etti | MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

24 Mart 2023 - 09:52

CHP İl Başkanlığında Yılmaz Coşkun Haydar Öztürk’e teslim etti

Son Güncelleme :

11 Mart 2023 - 19:54

124 kez okundu
CHP İl Başkanlığında Yılmaz Coşkun Haydar Öztürk’e teslim etti

Cumhuriyet Halk Partisinde Mevcut İl Başkanı Yılmaz Coşkun Milletvekili Aday Adayı olması sebebiyle görevini Haydar Öztürk’e devretti.Sivas Milletvekili Ulşa Karasu ve Partililerin’de yanlız bırakmadığı devir teslimde konuşan Haydar Öztürk”

Uzun bir süredir partimizin bayrağını başarı ile taşıyan İl Başkanımız YILMAZ coşkun’dan  bayrağı devir alma günü. Kendisine partimize yapmış olduğu hizmet ve desteklerden dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyor ve çıkmış olduğu milletvekilliği aday adaylığı süresince başarılar diliyorum. Mevcut görevde olan il yöneticisi arkadaşlarıma da bu süreçte yapmış oldukları görevlerden dolayı teşekkür ediyorum.

Geçmişte olduğu gibi bugün de yarında partimizin bayrağını daha ileriye güçlü bir şekilde taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Kırk üç yıl boyunca yaşadığım, hiçbir zaman ayrılmadığım ve her zaman gurur duyduğum toprağından binbir emekle mücadele ettiğim  Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı kadim kente il başkanlığı görevine beni layık gören 13. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, Örgütlerden Sorumlu Genel  Başkan Yardımcımız Sayın Oğuz Kaan Salıcı ve tüm MYK üyelerine teşekkür ediyorum.

Merkez ve ilçelerimizle bir bütün halinde sürekli istişare ederek bugünden itibaren tüm gücümüzle Millet İttifakı’nın diğer üyeleriyle beraber seçim çalışmalarına başlayacağız. Gecemizi gündüzümüze katarak partimizin ilimizde birinci parti olması ve millet ittifakının kazanması  için çalışacağız. Genç, yaşlı, çocuk demeden; sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacağız. Tüm vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyip iktidar olduğumuz gün bu sorunların çözümleri için gerekli adımları atacağız.

CHP’nin kapısı herkese açıktır. Bu kapı Mustafa kenmal Atatürk kurduğu ve yüzyıllar boyu kapanmayacak bir kapıdr. Cumhuriyet kentimizde

Benimle birlikte bu göreve layık görülen genç, dinamik, eğitimli arkadaşlarımla beraber Cumhuriyet kentimizin tüm yurttaşlarını ayrım yapmadan, ötekileştirmeden, daha huzurlu daha mutlu bir kent yapmak için tüm gücümüzle   çalışacağız.

Hak Hukuk Adalet yürüyüşü ile yeni bir ivme kazanan bu yolda partimizin tüm organları ile birlikte daha ileriye yürüyeceğiz.

Çıkmış olduğumuz  bu yolda her türlü zorluklar çıksa da yılmadan usanmadan devam edeceğiz.

Bana inanan, güvenen, bugüne kadar her zaman yanımda olan başta eşim ve çocuklarım olmak üzere herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

yolumuz açık olsun

haydi Sivas  BAŞLIYORUZ..

Yımaz Coşkun ise ”

ÜYESİ BİLE OLMAKTAN ONUR DUYDUĞUM PARTİMİZİN 2018 YILINDAN BU YANA ÇEŞİTLİ ARALIKLARLA YÜRÜTTÜĞÜM İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ BİLDİĞİNİZ ÜZERE GENEL MERKEZİMİZİN YAYIMLADIĞI GENELGE UYARINCA 26 ARALIK İTİBARİYLE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI İÇİN SONLANDIRDIM VE YENİ BİR MECRADA SİZLERE HİZMET EDEBİLMEK, PARTİMİZE HİZMET EDEBİLMEK ADINA YOLA ÇIKTIM.

GENELGE GEREĞİNCE YENİ İL BAŞKANIMIZ ATANANA KADAR YÜRÜTTÜĞÜM GÖREVİ, BUGÜN;  MYK’MIZIN  09/03/2023 TARİHLİ TOPLANTISINDA ALINAN KARAR GEREĞİNCE İL BAŞKANI OLARAK ATANAN HAYDAR ÖZTÜRK ARKADAŞIMIZA DEVREDİYORUM. GÖREV SÜREM İÇİNDE HİÇBİR GÜN DİNLENMEDİM. YÖNETİCİ ARKADAŞLARIMIZ İLE BİRLİKTE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRDÜK VE BUNDAN SONRA DA PARTİMLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMI SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİM.

BİZLER BURALARA SİZ DEĞERLİ YOL ARKADAŞLARIMIZIN DESTEĞİ İLE MİLLETVEKİLİMİZ PM ÜYESİ SAYIN ULAŞ KARASU İLE BİRLİKTE TIRMANARAK GELDİK. ŞAHSİ HİÇBİR MENFAAT HESABIMIZ OLMADI. KÜÇÜK HESAPLAR YAPANLAR BİZİM CHP SEVDAMIZI ANLAYAMAZLAR. BİZ CHP’YE BU ÜLKENİN DEĞERLERİNE SİVASIMIZA GÖNÜLDEN BAĞLI İNSANLARIZ.

DEĞERLİ YOL ARKADAŞLARIM; İL BAŞKANLIĞI GÖREVİM SÜRESİNCE, BU OTURDUĞUM KOLTUĞUN CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN İLK GENEL BAŞKANI, PARTİMİZİN VE DEVLETİMİZİN KURUCUSU MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN KOLTUĞU OLDUĞU  BİLİNCİ İLE HAREKET ETTİM. ONUR VE GURURLA DA BU MAKAMI TEMSİL ETTİM.

DOLAYISIYLA BU KOLTUK HERKES İÇİN ÇOK KIYMETLİ, BENİM İÇİN DE DOĞAL OLARAK SON DERECE KIYMETLİYDİ. ELBETTE Kİ BUNDAN SONRA DA DEĞERLİ YOL ARKADAŞIM SAYIN HAYDAR ÖZTÜRK’ÜN BU GÖREVİ LAYIKIYLA YAPACAĞINA YÜREKTEN İNANIYORUM.

 

 

 

BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE DE HANGİ POZİSYONDA OLURSAM OLAYIM CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN BİR NEFERİ OLARAK DAHA ÖNCE OLDUĞU GİBİ BUNDAN SONRA DA İL BAŞKANIMIN, ÖRGÜTÜMÜN EMRİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİM.

BÖYLE ZOR BİR GÖREVİ ÜSTLENMEK HER ŞEYDEN ÖNCE BÜYÜK BİR FEDAKARLIKTIR, ATEŞTEN GÖMLEK GİYMEKTİR. BU GÖREVLERDE, KİŞİLER GELİP GEÇİCİDİR. ASIL OLAN CUMHURİYET HALK PARTİSİDİR

DEĞERLİ ARKADAŞLAR HER SİYASETÇİ BULUNDUĞU ŞEHRE BİR DEĞER KATMAK ZORUNDADIR. BUGÜNE KADAR İKTİDAR PARTİSİNİN MİLLETVEKİLLERİNİN İLİMİZE ÇOK CİDDİ BİR DEĞER KATTIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM. TABİ BUNUN TAKDİRİNİ SEVGİLİ HEMŞEHRİLERİME BIRAKIYORUM. AMA BENİM GÖRDÜĞÜM ŞEY BUGÜNE KADAR İLİMİZE CİDDİ BİR KATMA DEĞERLERİ OLMAMIŞTIR. AMA ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE MİLLET İTTİFAKI, CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN ÖNDERLİĞİNDE HEM CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ HEM DE MİLLETVEKİLLİĞİ SEÇİMİNİ AÇIK ARA KAZANACAK VE ARTIK TÜRKİYE’NİN HAK ETTİĞİ GERÇEK YÖNETİM BİÇİMİNE KAVUŞTURACAKTIR.

BİZ DE BU KAPSAMDA HEM PARTİMİZE HEM DE ŞEHRİMİZE NASIL BİR KATKI SUNABİLİRİZ DİYE KENDİ İÇİMİZDE KONUŞUP, DEĞERLENDİRİP BU YOLDA BİR KATKI SUNMAK ÜZERE YOLA ÇIKMAM ÜZERİNE BİR KARAR VERDİK. TABİİ TAKTİR ADAY GÖSTERİLME DURUMUNDA O SEVGİLİ SİVASLI HEMŞERİLERİMİN OLACAKTIR.

ŞUNA İNANMANIZI İSTİYORUM;

14 MAYIS’TA YAPILACAK SEÇİMLERDE MİLLETVEKİLLİĞİNDE MİLLET İTTİFAKININ MECLİSTE ÇOĞUNLUĞU SAĞLAYACAĞINA VE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE DE GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN DA 13.CUMHURBAŞKANI OLARAK SEÇİLECEĞİNDEN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN.

DEĞERLİ DOSTLAR GÖREVİM SÜRECİNCE DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN BAŞTA MİLLETVEKİLİMİZ SAYIN ULAŞ KARASU OLMAK ÜZERE İL YÖNETİM KURULU ÜYELERİME, İLÇE BAŞKANLARIMA, DİSİPLİN KURULU, KADIN VE GENÇLİK KOLLARI YÖNETİCİLERİME SİZ DEĞERLİ PARTİLİLERİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

 

 

BU SÜRECİ YÜRÜTECEK OLAN SEVGİLİ YOL ARKADAŞIM İL BAŞKANIMIZ HAYDAR ÖZTÜRK’E VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE BAŞARILAR DİLİYORUM. YOLU AÇIK OLSUN. HEPİMİZİN YOLU AÇIK OLSUN. GÜZEL GÜNLERDE GÖRECEĞİMİZE YÜREKTEN İNANIYOR HEPİNİZE SAYGILAR SUNUYORUM.”dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.