CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun'un 24 Kasım Mesajı - MySivas.Com Sivas HaberleriMySivas.Com Sivas Haberleri

28 Eylül 2023 - 14:35

CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun’un 24 Kasım Mesajı

Son Güncelleme :

23 Kasım 2022 - 21:10

CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun’un 24 Kasım Mesajı

Büyük Önder Atatürk’e 94 yıl önce ‘Millet Mekteplerinin Başöğretmeni’ unvanının verilmesi münasebeti ile tüm öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı ve duygu yüklü günü kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Bu müstesna günde geri kalmışlığın ve cehaletin ortadan kaldırılarak çağdaş bir toplum haline gelebilmenin ancak bilimsel yöntemlerle gerçekleşebilecek bir eğitim ve öğretimle mümkün olabileceğine işaret eden Başöğretmen Atatürk’ü ve fedakarlıklarla bizleri yetiştiren tüm öğretmenlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

Eğitimin ve onun vazgeçilmez unsuru olan öğretmenlerin, bir insanın yetiştirilmesinde, bir toplumun gelişmesinde ne denli etkili ve önemli olduğunu Atatürk: ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenlerden, eğitimcilerden yoksul bir millet henüz millet adını almak gücüne ulaşamamıştır. Ona sıradan bir kitle denir millet denmez. Bir kitle millet olabilmek için mutlaka eğitimcilere ve öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, bir toplumu gerçek millet durumuna sokarlar.’ sözüyle ortaya koymuştur.

Eğitim bilimlerindeki tüm gelişmeler, okulda öğretmenlerin rehberliğinde davranışa dönüşüp uygulama alanı bulabilir. Gelecek nesillerin bu anlayışta yetiştiren öğretmen, karanlığa ve geriliğe karşı aydınlığın meşalesidir. Bu inanç ve duygularda bu günlerimizi borçlu olduğumuzu Başöğretmen Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygı ile eğilirken; emekli ve görevli tüm öğretmenlerimizin ve her gün büyük bir umutla atanmayı bekleyen ama bir türlü atanamayan genç öğretmen adaylarımızın bu anlamlı günlerini en içten duygu ve dileklerimizle kutluyoruz.

Cumhuriyetimize ve geleceğimize sahip çıkan nice nesiller yetiştiren; teröristler tarafından şehit edilen, depremlerde ve çeşitli sebeplerde aramızdan olmayıp vefat edip aramızdan ayrılan değerli öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, ailelerine ve tüm eğitim camiasına başsağlığı diliyoruz.

Sevgili öğretmelerimiz; Cumhuriyet Halk Partisi’nin de bugünkü misyonu, Atatürk’ün dediği gibi; Sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır. Çağdaş uygarlığın yolunu gösterecektir.

Cumhuriyetin öğretmenlere yüklediği misyon içeriğinde öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

 

Yılmaz COŞKUN

Cumhuriyet Halk Partisi

Sivas İl Başkanı

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.